مبادله اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

مبادله: اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

گت بلاگز تیتر امروز روزنامه ها بیت‌کوین چند میلیارد دلار از ثروت کشور را برد/ غفلت از فناوری‌ تازه ارزهای رمز

معاون وزارت ارتباطات گفت: غفلت ما از تکنولوژی تازه ارزهای رمزنگاری‌شده می‌تواند چیزی شبیه بیت‌کوین ایجاد کند و طی چند ماه، چند میلیار دلار از ثروت یک کشور را بب

بیت‌کوین چند میلیارد دلار از ثروت کشور را برد/ غفلت از فناوری‌ تازه ارزهای رمز

معاون وزیر ارتباطات: بیت کوین چند میلیارد دلار از ثروت کشور را برد/ غفلت از فناوری تازه ارزهای رمزنگاری شده

عبارات مهم : اجلاس

معاون وزارت ارتباطات گفت: غفلت ما از تکنولوژی تازه ارزهای رمزنگاری شده است می تواند چیزی شبیه بیت کوین ایجاد کند و طی چند ماه، چند میلیار دلار از ثروت یک کشور را ببرد، بدون اینکه نظام پولی اش روی آن کنترل داشته باشد.

به گزارش فارس، اجلاس مدیران تحول دیجیتال کشور در دانشکده مدیریت دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

بیت‌کوین چند میلیارد دلار از ثروت کشور را برد/ غفلت از فناوری‌ تازه ارزهای رمز

نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این اجلاس گفت: غفلت ما از تکنولوژی تازه ارزهای رمزنگاری شده است می تواند چیزی شبیه بیت کوین ایجاد کند و طی چند ماه، چند میلیارد دلار از ثروت یک کشور را ببرد، بدون اینکه نظام پولی اش روی آن کنترل داشته باشد.وی ادامه داد: در کشور عزیزمان ایران نزدیک به 50 میلیون گوشی هوشمند در دست مردم است و به زودی سرویس دولت الکترونیکی از طریق یک اپلیکیشن روی گوشی های گوشی قابل ارائه می شود که پلتفرم آن آماده شده است هست. امیدوارم هرچه سریعتر با یک برنامه تحول در نظام برنامه ریزی کشور، نظام صنعت و نظام خدماتی کشور روبرو باشیم.

ناصر حکیمی معاون فناوری های نوین بانک مرکزی نیز در این اجلاس راجع به نقش فناوری های دیجیتالی در تحول صنعت مالی، گفت: طی 20 سال اخیر تحولات بزرگی در مسیر خدمت رخ داده هست. به طور میانگین هر ایرانی هر دو روز یک بار از کارت بانکی اش استفاده می کند. کشور عزیزمان ایران در سطح منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به لحاظ تعداد و مبلغ تراکنش های خرد، رتبه اول را دارد. اگر چه با وجود تحریم و دشواری های ورود تکنولوژی، در سمت دسترسی و ابزاری که فناوری اطلاعات باید فراهم می کرد پیشرفت های خوبی داشتیم، ولی در حوزه سرویس به لحاظ ماهوی شاهد عوض کردن خاصی نبوده ایم.

معاون وزارت ارتباطات گفت: غفلت ما از تکنولوژی تازه ارزهای رمزنگاری‌شده می‌تواند چیزی شبیه بیت‌کوین ایجاد کند و طی چند ماه، چند میلیار دلار از ثروت یک کشور را بب

وی ادامه داد: فشار اجتماعی، تغییرات فناوری و پرسشها فعلی ما را ناگزیر می کند که نظر قبلی خود را از اینکه فناوری یک تسهیل گر هست، عوض کردن دهیم به اینکه فناوری، خود نقش مهم عوض کردن را ایفا می کند. اگر نخواهیم در سیستم پولی خودمان با عوض کردن مواجه شویم، موج فین تک نظیر موریانه این تنه را خواهد خورد و مبارزه کردن با آن بسیار سخت خواهد بود.

وی ادامه داد: لشگر موریانه ها دارند می آیند، فیل های ما آیا آمادگی دارند با آنها کار کنند یا میدان را واگذار می کنند. نگرانی ما به عنوان رگولاتور این است که اگر این واگذاری به درستی اتفاق نیفتد نتیجه اش هرج و مرج خواهد بود. به بانک ها توصیه می کنیم زمینه فعالیت و همکاری خود با استارتاپ ها را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

در این اجلاس همچنین علیرضا جلالی فراهانی یک کارشناس بانکی، گفت: در حوزه رصد فناوری های تحول آفرین بر صنعت بانکداری، مورد نیاز بود گزارش های تحلیلی شناختی در حوزه هایی نظیر اینترنت اشیا، کلان داده ها، بانکداری اجتماعی و … تعریف شود. در بعضی حوزه ها نظیر اینترنت اشیا به محصول رسیده ایم و در بعضی حوزه ها مفاهیم را تعریف کرده ایم. اگر پیاده سازی بانکداری دیجیتال را مصداقی از برنامه تحولی بدانیم، بحث ساختن فرهنگ یکی از ضرورت ها است.

بیت‌کوین چند میلیارد دلار از ثروت کشور را برد/ غفلت از فناوری‌ تازه ارزهای رمز

در دومین دور از جایزه تحول دیجیتال در 3 محور «زندگی دیجیتالی»، «نوآوری دیجیتالی» و «رهبری دیجیتالی» شرکت های برتر معرفی شدند.

واژه های کلیدی: اجلاس | فناوری | فناوری | دیجیتال | تیتر امروز روزنامه ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs