مبادله اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

مبادله: اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار پزشکی عرضه قلیان همراه با تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر اجرای قانون ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی تاکید کرد و گفت: ترکیب تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا بسیار خطرناک است.&nbs

عرضه قلیان همراه با تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا

عرضه قلیان همراه با تنباکوهای حاوی اسانس های سرطان زا

عبارات مهم : قانون

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر اجرای قانون ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی تاکید کرد و گفت: ترکیب تنباکوهای حاوی اسانس های سرطان زا بسیار خطرناک هست.

به گزارش مهر، دکتر حسینعلی شهریاری با انتقاد از سیر صعودی بیماری های غیرواگیر در کشور با تاکید بر اینکه تنها ۲۵ تا ۳۰ درصد تامین سلامت جامعه بر عهده وزارت بهداشت هست، تصریح کرد: ۷۰ تا ۷۵ درصد این عنوان منوط به همکاری موثر وزارت منزل ها و سایر دستگاه ها مانند شرکت محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر ارگان هایی که به نوعی در حوزه سلامت دخیل بوده و همچنین مردم بازمی گردد.

عرضه قلیان همراه با تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا

نماینده مردم زاهدان، افزود: با مصرف مواد غذایی و آب ناسالم و همچنین کم تحرکی نمی توان انتظار داشت که تامین سلامت جامعه به درستی تحقق یابد.

وی روی آوردن به سمت زندگی مدرن و ماشینی، آلودگی هوا، مصرف دخانیات، تغذیه نامناسب، زیاد کردن مصرف فست و فودها و عدم تحرک را از عوامل خطرزای بیماری های غیرواگیر دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری به طور مداوم بر روی آوردن به زندگی ایرانی اسلامی تاکید داشته و به طور قطع توجه به این مهم می تواند در کم کردن بیماری های غیرواگیر موثر باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر اجرای قانون ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی تاکید کرد و گفت: ترکیب تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا بسیار خطرناک است.&nbs

این نماینده مجلس با انتقاد از اینکه مصرف فست فودهایی مانند سوسیس وکالباس زمینه بروز بیماری های غیرواگیر را زیاد کردن داده هست، گفت: متاسفانه امروزه نه تنها بزرگسالان بلکه کودکان هم به سمت مصرف فست فودها و غذاهای چرب روی آورده و از سویی بانوان به علت آنکه وقت تهیه غذاهای سنتی و سالم را ندارند، تهیه غذاهای ساده را در اولویت قرار می دهند این در حالی است که در تهیه سوسیس و کالباس از مواد نگهدارنده استفاده شده است و این مواد نگهدارنده خود از عوامل بروز انواع سرطان ها است.

شهریاری با هشدار نسبت به اینکه خطر بیماری چاقی در کشور را باید جدی گرفته شود، ادامه داد: چاقی بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون و انواع و اقسام سرطان ها را به دنبال دارد بنابراین باید با پرهیز از غذاهای چرب، فعالیت بدنی مناسب و عوض کردن سبک زندگی خطر چاقی را کم کردن داد.

نماینده مردم زاهدان، مصرف دخانیات را در زیاد کردن بیماری های غیرواگیر موثر دانست و از بی توجهی به اجرای قانون مبارزه با دخانیات انتقاد کرد و افزود: هر چند طبق این قانون عرضه قلیان در اماکن عمومی ممنوع است ولی در نتیجه بی توجهی به اجرای این قانون جوانان ما به جای روی آوردن به سمت تفریحات سالم وقت خود را در قلیان و قهوه منزل ها می گذرانند.

عرضه قلیان همراه با تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از اینکه در بعضی از مراکز عرضه قلیان به مواد روانگردان به تنباکو افزوده می شود، تصریح کرد: ترکیب تنباکوهای حاوی اسانس های سرطان زا و بسیار خطرناک است.

وی یادآور شد: دولت سابق با توجه به آئین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب سال ۱۳۸۶ که در آن ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی از جمله قهوه منزل ها با صراحت مورد تاکید قرار گرفته اقداماتی انجام داد ولی متاسفانه با توجیه احمدی نژاد مدیر جمهوری وقت مبنی بر خطر بیکاری و ورشکستگی این مراکز این عنوان در نیمه های راه نیمه کاره رها شد و هنوز شاهد نگاه سلیقه ای مسئولان به این عنوان هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر اجرای قانون ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی تاکید کرد و گفت: ترکیب تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا بسیار خطرناک است.&nbs

وی افزود: در این رابطه آیا ۲۰۰۰ نفر بدون کار شوند بهتر است یا صدها هزار نفر در نتیجه مصرف قلیان مبتلا به سرطان و سایر امراض شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بر اساس گزارش های شرکت بهداشت جهانی آلودگی هوا نه تنها آمار مبتلایان به سرطان بلکه بیماری های قلبی و عروقی و ریوی را نیز زیاد کردن می دهد، گفت: هر سال ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ نفر در کشور به علت آلودگی هوا دچار فوت و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی می شوند و متاسفانه تاکنون در جهت اصلاح اوضاع هوای کلانشهرها گام های جدی برداشته نشده و تنها به کارها شعاری اکتفا شده است است.

عرضه قلیان همراه با تنباکوهای حاوی اسانس‌های سرطان زا

شهریاری با بیان اینکه هر سال به اندازه یک زلزله در بزرگراه های کشور تلفات می دهیم، تصریح کرد: بعضی از مصدومان جان خود را از دست داده و چندین هزار نفر نیز معلول می شوند و در واقع به ازای هر فوتی سه یا ۴ نفر دچار معلولیت های جدی می شوند.

نماینده مردم زاهدان، با بیان اینکه ۸۰ تا ۹۰ درصد فوت و میرهای کشور مربوط به بیماری های غیرواگیر هست، گفت: بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان ها در صدر بیماری های غیرواگیر قرار داشته و همچنین سوانح بزرگراه ای یکی از عوامل موثر در فوت و میر ایرانیان محسوب می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: درمان هزینه بر است و وزارت بهداشت باید به سمت پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر گام بردارد.

واژه های کلیدی: قانون | بهداشت | بیماری | سرطان زا | مصرف قلیان | از اینکه در | نماینده مجلس | انواع سرطان ها | وزارت جهاد کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs