مبادله اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

مبادله: اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در عنوان ستار بهشتی از وزیر کشور وقت خواستم عذرخواهی کند ولی قبول نکرد / علی مطهری

در هر نظام حکومتی ممکن است به وسیله مأمورانی که به جای کلاه، سر می آورند چنین جنایت‌هایی انجام شود، ولی …

در عنوان ستار بهشتی از وزیر کشور وقت خواستم عذرخواهی کند ولی قبول نکرد / علی مطهری

علی مطهری: در عنوان ستار بهشتی از وزیر کشور وقت خواستم عذرخواهی کند ولی قبول نکرد

عبارات مهم : عذرخواهی

علی مطهری: تقدیر از نهادهای اطلاعاتی جهت اجازه برگزاری مراسم یادبود داریوش فروهر و همسرش / در عنوان ستار بهشتی از وزیر کشور وقت خواستم عذرخواهی کند ولی قبول نکرد

در هر نظام حکومتی ممکن است به وسیله مأمورانی که به جای کلاه، سر می آورند چنین جنایت هایی انجام شود، ولی …

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از نهادهای اطلاعاتی به علت صدور اجازه برگزاری مراسم یادبود داریوش فروهر و پروانه اسکندری در عین حال از تشکیل پرونده قضایی جهت دخترشان انتقاد کرد.

در عنوان ستار بهشتی از وزیر کشور وقت خواستم عذرخواهی کند ولی قبول نکرد / علی مطهری

به گزارش ایسنا، در یادداشت علی مطهری با عنوان تقدیر از نهادهای اطلاعاتی که در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است:

«خبردار شدیم که امسال در اول آذر، سالروز قتل وحشیانه داریوش فروهر و همسرش پروانه اسکندری در سال ۷۷ به دست مأموران وزارت اطلاعات، به دختر آن دو مقتول مظلوم اجازه برگزاری مراسم یادبود البته صرفاً با سکوت داده اند. همین مقدار هم یک گام به پیش در جهت احترام به حقوق مردم است و جای تقدیر از نهادهای اطلاعاتی دارد آیا که در سالهای گذشته این مقدار هم اجازه نمی دادند و افراد را از سر کوچه منزل آن دو مظلوم باز می گرداندند.

در هر نظام حکومتی ممکن است به وسیله مأمورانی که به جای کلاه، سر می آورند چنین جنایت‌هایی انجام شود، ولی …

همچنین خوشحالیم که امروز دیگر آن تفکر در میان مأموران و مسئولان اطلاعاتی ما وجود ندارد که جهت حفظ نظام به زعم خودشان، هر کاری می توان انجام داد و از هر وسیله ای می توان استفاده کرد. متهمان این فاجعه در دادگاه گفته بودند ما جهت اینکه سایر روشنفکران را بترسانیم این کار را انجام دادیم.

ببینید چه انحرافی از اسلام در درون وزارت اطلاعات ما وجود داشت و خوشبختانه امروز تا حد زیادی ریشه کن شده است هست. البته اولیای دم از قاتلان آن دو گذشتند چون آنها را صرفاً ابزار دست می دانستند، ولی معلوم نیست آیا مدعی العموم که با اندک تعریضی به مقامات عالی کشور اعلام جرم می کند، در این مورد آنها را به سزای اعمال خود نرسانده است.

و نیز مایه تعجب است که جهت دختر آن دو مقتول مظلوم به خاطر پیگیری برگزاری مراسم یادبود پدر و مادرش در سالهای گذشته، پرونده قضایی تشکیل شده است است به جای دلجویی از او بابت مصیبت و خسارت معنوی و مادی که بر وی وارد کرده ایم.

در عنوان ستار بهشتی از وزیر کشور وقت خواستم عذرخواهی کند ولی قبول نکرد / علی مطهری

در هر نظام حکومتی ممکن است به وسیله مأمورانی که به جای کلاه، سر می آورند چنین جنایت هایی انجام شود، ولی اولاً چنین اتفاقی از نظام اسلامی که سودای عدالت و اخلاق دارد قبیح تر است و ثانیاً مهم نوع برخورد ما با چنین اتفاقاتی هست، آیا عذرخواهی و جبران خسارت کنیم یا آن را یک امر عادی و حق حکومت جلوه دهیم. در داستان ستار بهشتی که اینجانب سؤال از وزیر کشور وقت را مطرح کردم و وزیر به صحن علنی مجلس آمد، در نهایت از او خواستم که از خانواده آن مرحوم و ملت کشور عزیزمان ایران و مقام رهبری عذرخواهی کند ولی او حاضر نشد و این یک بیماری و انحراف از اسلام است که باید علاج شود.»

واژه های کلیدی: عذرخواهی | برگزاری مراسم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs