مبادله اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

مبادله: اخلاقی انگیزه دادگاه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آینده‌نگرها وارد بازار مسکن شوند

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که اگر تصمیمات ناگهانی در حوزه اقتصاد اتخاذ نشود شاهد جهش قیمت مسکن نخواهیم بود گفت: رصد شرایط موجود نشان می‌دهد مسکن در

آینده‌نگرها وارد بازار مسکن شوند

آینده نگرها وارد بازار مسکن شوند

عبارات مهم : بازار

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که اگر تصمیمات ناگهانی در حوزه اقتصاد اتخاذ نشود شاهد جهش قیمت مسکن نخواهیم بود گفت: رصد شرایط موجود نشان می دهد مسکن در حال نزدیک شدن به بازارهای رقیب است و سرمایه گذاران آینده نگر می توانند از هم اکنون وارد این بازار شوند.

مصطفی قلی خسروی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: بخش مسکن همواره از تصمیمات غیرمنتظره در حوزه های دیگر که منجر به تورم های فوری شده است آسیب دیده هست. به طور مثال هنگامی که شایعه می شود که بنزین قرار است ۱۵۰۰ تومان شود فورا تاثیر خود را بر تورم می گذارد، بعد اعلام می شود که این زیاد کردن انجام نخواهد شد. ولی اثر را نمی توان پاک کرد. مجددا ممکن است بعد از عید اعلام کنند بنزین در ماه های آینده گران می شود، باز اثر دیگری بر تورم می گذارد. بعد از آن قیمت بنزین را گران می کنند و یک التهاب دیگر ایجاد می کنند. بنابراین با یک اظهارنظر یا برنامه ریزی اشتباه کلیه سطوح اقتصاد به هم می ریزد و چهار مرحله تورمی را تجربه می کنیم. طبیعی است که در این روند بخش مسکن نیز به فاصله ی زمانی تاثیر می گیرد.

آینده‌نگرها وارد بازار مسکن شوند

حامل های انرژی گران نشود مسکن زیاد کردن نمی یابد

وی افزود: اگر قیمت حامل های انرژی زیاد کردن نیابد و به تبع آن تورم عجیب و غریبی در اقتصاد شاهد نباشیم سال آینده قیمت مسکن با سطح تورم پیش می رود یا مقدار اندکی بالاتر قرار خواهد گرفت.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که اگر تصمیمات ناگهانی در حوزه اقتصاد اتخاذ نشود شاهد جهش قیمت مسکن نخواهیم بود گفت: رصد شرایط موجود نشان می‌دهد مسکن در

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به مقایسه اوضاع بازار مسکن نسبت به بازارهای رقیب تصریح کرد: چهار بازار در اقتصاد کشور نقش ایفا می کنند و مسکن یکی از آنهاست که اهمیت این حوزه را نشان می دهد. با این که به علت رکود حدودا پنج ساله بخش مسکن، این بازار شرایط مناسبی نداشت، امسال بخصوص از نیمه دوم شاهد هستیم بازده سرمایه گذاری بخش مسکن در حال نزدیک شدن به بازارهای سکه، ارز و بورس هست. بخصوص این که تلاش مسوولان بر این است شکوفایی اقتصادی را در کنار رونق بازار مسکن داشته باشیم.

به گفته خسروی، امسال مقداری اوضاع بازار مسکن در بخش خرید و فروش، صعودی بوده ولی ساخت و ساز با سرعت معاملات پیش نمی رود؛ در حالی که نباید از موالید، ازدواج ها و مهاجرت ها غافل شد. در نتیجه با ادامه ی اوضاع فعلی، تناسب عرضه و تقاضا به هم می خورد. کما این که بانک مرکزی اعلام کرده قیمت مسکن در آذرماه ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل زیاد کردن یافته است.

اتحادیه مشاوران املاک خواستار گرانی مسکن نیست

آینده‌نگرها وارد بازار مسکن شوند

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که رشد قیمت مسکن باعث رکود مجدد این بازار می شود گفت: بازار مسکن با ۱۲۰۰ شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط هست. لذا تحرک مسکن می تواند به رونق اقتصاد یاری کند ولی اگر قیمت مسکن زیاد کردن پیدا کند وارد رکود می شویم. بنابراین ثبات قیمت متناسب با قدرت خرید، عالی ترین سناریو جهت این بازار هست. در نتیجه مشاوران املاک، عامل و طرفدار گرانی نیستند.

چشم انداز یک ساله بازار مسکن مناسب است

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که اگر تصمیمات ناگهانی در حوزه اقتصاد اتخاذ نشود شاهد جهش قیمت مسکن نخواهیم بود گفت: رصد شرایط موجود نشان می‌دهد مسکن در

خسروی تصریح کرد: در عین حال تلاش ما به عنوان یک صنف این است که بازارهای رقیب را کنار بزنیم تا بخش مسکن را که نشان داده می تواند در سال آینده سودآور باشد تقویت کنیم. برنامه ریزی مسوولان و کمک بانک ها در این فرآیند اهمیت زیادی دارد. از طرف دیگر سرمایه گذاران و متقاضیان هم باید نگاه درازمدت به مسکن داشته باشند. ضرب المثلی است که می گوید ملک بخر و پنج سال نگه دار، بعد از پنج سال، ملک تو را نگه می دارد. بنابراین در خرید زمین و ملک، نگاه به آینده و نه صرفا شرایط فعلی اهمیت دارد. کما این که آینده نگری ما این است بعد از بهار سال آینده بازار مسکن از حوزه های رقیب خود پیشی می گیرد.

وی ادامه داد: ملک امن ترین سرمایه هست. نه دزد آن را می برد و نه آفت می زند. مضافا این که دارایی ثابتی است که خود را با تورم بالانس می کند. بنابراین توصیه می کنیم سرمایه گذاران با توجه به آینده بازار مسکن اقدام به ساخت و خرید مسکن کنند. با این اقدام هم سود می برند و هم به اشتغال و رونق اقتصادی کشور کمک می کنند.

آینده‌نگرها وارد بازار مسکن شوند

سرمایه گذاران در کدام مناطق چه نوع منزل هایی بسازند؟

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این پرسش که ساخت و ساز و خرید و فروش در کدام بافت ها و مناطق سودآورتر خواهد بود گفت: سرمایه گذاری که وارد حوزه مسکن می شود قطعا در این عنوان که در کدام مناطق چه نوع مسکنی با چه متراژ و متریالی احداث کند تحقیقات مورد نیاز را انجام می دهد. با این حال ما نیز حاضریم مشاوره های مورد نیاز را به آنها ارایه دهیم. به طور مثال کوچک سازی در مناطق شمالی پایتخت توصیه نمی شود یا ساخت واحدهای بالای ۱۵۰ متر متقاضی کمتری خواهد داشت. بنابراین هر منطقه شرایط خاص خود را دارد که این پرسشها باید لحاظ شود.

خسروی یادآور شد: یکی از دلایلی که ما بر ضرورت کد رهگیری تاکید می کنیم استخراج اطلاعات ریز و دقیق از نوع و جنس معاملات در مناطق متفاوت هست. آیا که می خواهیم سیگنال هایی به سیاست گذاران ارایه بدهیم که مبتنی بر شرایط واقعی حاکم بر معاملات باشد. به عنوان نمونه در منطقه ۵ معمولا بیشترین معاملات انجام می شود. حال پرسش این است که چه سرانه ها وخدماتی باعث جذابیت این منطقه شده است هست. دانستن این عنوان کمک می کند تا در سایر مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز چنین خدماتی ایجاد شود. کد رهگیری می تواند منبع تمام این اطلاعات باشد. لذا از کلیه مسوولان و دستگاه های مرتبط تقاضا دارم نسبت به کد رهگیری اهتمام بیشتری داشته باشند.

ارایه مشوق های جایگزین در مناطق برخوردار جهت نوسازی بافت های فرسوده

وی راجع به بازار آینده بافت فرسوده و شرایط پیش روی سازندگان در این مناطق که یکی از بااهمیت ترین سیاست های دولت دوازدهم است گفت: پیشرفت ساخت و ساز در این بافت ها پایین هست. دولت اعلام کرده که درخصوص انشعابات و عوارض، مشوق هایی می دهد. دولت تاجر خوبی نمی تواندباشد ولی می تواند ناظر خوبی باشد. بایدبرای بافت فرسوده تسهیلات بالاتر با قیمت سود پایین ارایه کند؛ لیکن شاید کسی که در بافت فرسوده زندگی می کند برایش نوسازی اولویت نداشته باشد ولی با توجه به خطرپذیری این بافت ها باید جهت دولت به عنوان سیاست گذار مهم باشد و لذا مسیر را به سمت بازآفرینی سوق دهد و راهکارهای متنوعی جهت آن در نظر بگیرد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک، یکی از راهکارها را ارایه مشوق های جایگزین دانست و در این خصوص توضیح داد: به علت پایین بودن جذابیت سرمایه گذاری هم اکنون در بافت فرسوده ساخت و ساز پایین هست. بنابراین دولت می تواند به سازندگان بگوید اگر وارد بافت فرسوده شوید به شما تراکم جایگزین یا تخفیف در نقطه ای دیگر از شهر می دهیم. حتی می توان ارایه سوبسید، مشوق و مجوز در شمال شهر را مشروط به نوسازی در مقیاس وسیع در بافت های فرسوده کرد.

راهکارهایی جهت اصلاح فرآیند مالیات بر ارزش افزوده

خسروی راجع به مالیات بر ارزش افزوده گفت: در روزهای اخیر با آقای مسیحی ـ معاون مالیات بر ارزش افزوده شرکت امور مالیاتی ـ جلسه ای داشتیم و راهکارهای خود را جهت اصلاح فرآیند موجود ارایه کردیم. در آینده نیز این مباحث را ادامه می دهیم تا انشاءالله گشایش هایی در این خصوص حاصل شود.

واژه های کلیدی: بازار | سال آینده | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs